Od początku roku szkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno  na terenie przedszkola, jak i poza nim. Chodziliśmy na spacery, wycieczki ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachować się w jej pobliżu. Najwięcej jednak o bezpieczeństwie w ruchu drogowym wie pan policjant.

We wtorek 17 września zaprosiliśmy więc do naszego przedszkola sierżanta Pawła Banasia z Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach. Dzieci dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest jego praca, jakie są zasady uczestnictwa w ruchu drogowym oraz o różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą zagrażać małemu dziecku. Przedszkolaki mogły też zobaczyć, jak wygląda strój policjanta oraz samochód policyjny.

Była to bardzo pouczająca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, która na pewno pozostanie dzieciom na długo w pamięci. Bardzo dziękujemy panu policjantowi za ciekawe spotkanie. Nasz dzielnicowy obiecał, że odwiedzi ponownie dzieci w okresie zimowym.

Na zakończenie, w ramach podziękowania dzieci wręczyły Panu sierż. Pawłowi Banaś podziękowanie i kwiaty. Dziękujemy bardzo.

 Nauczycielki grup przedszkolnych przy ul.  Opawskiej

 
22058800
22258104